Реанімаційні функціональні ліжка - багатоцільові та функціональні
Не всі медичні ліжка, які підходять для стаціонару медичного закладу, можуть використовуватися у відділенні інтенсивної терапії. Часто може виникнути необхідність терміново транспортувати хворого, під'єднати обладнання для штучної підтримки життєдіяльності пацієнта, розмістити додаткові пристосування й апаратуру, а також інші непередбачувані ситуації. У зв'язку з цим, до реанімаційних функціональних ліжок пред'являються дуже суворі вимоги.
Реанімаційні функціональні ліжка, представлене в нашому каталозі, мають ряд основних характеристик, які відрізняють їх від аналогів:
- Рентгенопрозорі секції ложа. Обстеження тяжкохворих пацієнтів можна проводити прямо на ліжку.
- Знімні бічні панелі та торцеві огородження. Конструкція дозволяє швидко опустити або зняти всі захисні елементи для того, щоб мати повний доступ до тіла пацієнта.
- Ергономічність ложа. Є двосекційні та чотирисекційні функціональні ліжка з можливістю зміни кута нахилу.
- Простота керування. Регулювання здійснюється максимально просто, через пульт управління або кнопки на бічних панелях.
- Висока функціональність та міцність. Рама реанімаційних ліжок виготовляється зі сталі високої міцності.
- Брудовідштовхувальне покриття каркаса. Для виготовлення використовуються матеріали, стійкі до хімічної обробки.
- Електричний привід. Регулювання секцій може здійснюватися електрично або механічно. Перший варіант краще. Дорожчі функціональні ліжка оснащені аварійним блоком живлення електродвигуна.
- Зміна кута нахилу ложа. Реанімаційні ліжка можуть приймати положення, коли ножна частина піднята на 45° стосовно голови (Тренделенбург) й, навпаки, коли передня частина піднята (Антитренделенбург).
Вибір медичного ліжка для реанімації
Для відділень інтенсивної терапії та реанімації потрібно вибирати самі функціональні моделі. Їх ціна значно вище звичайних, але вони мають багато додаткових опцій та функцій, які спрощують роботу персоналу й дозволяють заощадити дорогоцінні секунди під час проведення операції. Реанімаційні функціональні ліжка, як правило, повинні мати максимально допустиму кількість секцій (4-5), які швидко підіймаються та опускаються автоматично, при натисканні кнопки на пульті або сенсорній панелі. Ліжка можуть мати незалежні захисні огорожі (до 4 штук), тримачі для крапельниць та іншого реанімаційного обладнання, санітарний пристрій та рентгенопрозоре ложе з функцією Тренделенбурга/Антитренделенбурга.
Додаткові опції:
- Латеральна ротація. Досить рідкісна функція, яка застосовується в основному тільки для реанімаційних ліжок. Вона дозволяє нахиляти ложе вправо й вліво для зняття набряку або зменшення болю.
- Санітарний пристрій. У деяких реанімаційних ліжках є спеціальний отвір з вбудованою полицею для пластикового судна, який може встановлюватися електроприводом або вручну.
- Захисні бампери. При терміновому транспортуванні хворого можливі удари та зіткнення. При наявності бампера на кутах корпусу, виключається поява тріщин та пошкоджень, а пацієнт не відчуває неприємних відчуттів.
- Міцні колеса. Найпоширеніший й дешевий варіант — сталеві колеса з гумовою оболонкою. Вони не шумлять та не залишають слідів. Для реанімаційних відділень частіше купують ліжка з підвищеною вантажністю з дворядними колесами. Гальмівна система може бути індивідуальною на кожному окремому колесі або центральною, яка блокує всі колеса відразу. Білатеральні гальма дозволяють ліжку рухатися тільки прямо, що виключає зіткнення при транспортуванні.